• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

"Parlons-nous français" czterogodzinne konwersacje w języku francuskim

"Parlons-nous français"
Czterogodzinny kurs języka francuskiego dla wszystkich tych, którzy chcą zacząć rozmawiać w języku francuskim

Poziom: minimum A2

Program:
16h-16h50- zapoznanie, wprowadzenie, przedstawienie się i stopniowe przełamywanie naszych barier.
16h50-17h- przerwa
17h-17h50- tekst, wspólna lektura, tłumaczenie, rozmowa, ćwiczenia w grupach.
17h50-18h10- przerwa
18h10-20h-konwersacje.

Dlaczego warto spróbować?
Wielu z nas na myśl o powiedzeniu kilku zdań w języku obcym najchętniej zapadłoby się pod ziemię. Możemy posiadać ogromną wiedzę i z pamięci recytować wszystkie zasady gramatyki, jednak jeśli nie ośmielimy się rozmawiać (nie tylko w swojej głowie), wszystkie nasze starania spełzną na niczym. Celem samym w sobie jest przede wszystkim komunikacja z drugim człowiekiem. I wcale nie musimy być w tym doskonali. Możemy popełnić błąd, możemy się zawahać, możemy mieć wątpliwości. Ba! Nawet powinniśmy. W tym właśnie tkwi cały urok nauki języka obcego.

Pragnę zaproponować wam kilkugodzinny kurs konwersacji prowadzony wyłącznie w języku francuskim. Moim zadaniem będzie ośmielić Was, wesprzeć i dać motywację niezbędną do samodoskonalenia się. Bo tym właśnie jest język obcy: przyjemnością mającą na celu rozwój osobisty. Nauka języka może stać się twoją pasją. Uwierz mi! Można na jej punkcie oszaleć.

Nazywam się Beata Banasik i jestem absolwentką Wydziału Sztuk Widowiskowych (Master 2) w Arras oraz Konserwatorium Teatralnego w Strasburgu, we Francji. Posiadam certyfikat z języka francuskiego DALF C1 oraz certyfikat z języka hiszpańskiego (B2) na podstawie Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Od kilku lat uczę języka francuskiego oraz śpiewam w języku francuskim. Odkąd pamiętam byłam pasjonatką lingwistyczną i moją pasją pragnę się z wami podzielić.

Co będziemy robić?
Rozmawiać! Rozmawiać! Rozmawiać!
Porozmawiamy o waszych planach, waszych marzeniach i będziemy, krok po kroku, poznawać się! Czyż spotkanie z nieznaną osobą nie jest jedną z najbardziej ekscytujących przygód?

Ten kurs jest dla Ciebie jeśli:
• Miałeś(aś) już co nieco styczność z językiem francuskim
• Znasz podstawy gramatyczne
• Z powodu bariery językowej nie wiesz jak zacząć mówićJesteś otwarty na nowe i nieznane.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-10-29 16:00 Konstancin-Jeziorna, Sala multimedialna-KDK-Mostowa bilety: 12 kup bilet
2022-10-30 16:00 Konstancin-Jeziorna, Sala multimedialna-KDK-Mostowa bilety: 12 kup bilet

"Znaczek miłości". Doskonała komedia z czasów PRL-u w doborowej obsadzie!

Pełen najlepszego humoru spektakl w duchu Stanisława Barei. Do Muzeum Znaczka Pocztowego w niewielkim miasteczku na zachodzie Polski, przyjeżdża nieznany nikomu mężczyzna podający się za przedstawiciela Rady Narodowej. Jego pojawienie się związane jest z wizytą Fidela Castro w Polsce, która miała miejsce w1972 roku. Znakomita zabawa, wyjątkowe role i kryminalny wątek w tle gwarantują niezapomniany wieczór teatralny. Oryginalne rekwizyty z lat 70- tych i kostiumy stylizowane na czasy Gierka dopełniają smaku tego przedstawienia.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-10-29 18:00 Konstancin-Jeziorna, Sala widowiskowa-KDK-Mostowa bilety: 110 kup bilet

Lwi Król

W afrykańskiej dżungli na świat przychodzi młode lwiątko, które ma zostać przyszłym władcą Lwiej Krainy. Jednak na drodze do tronu napotyka wiele przeszkód i trudności, które wraz z przyjaciółmi stara się przezwyciężyć. Ta niezwykle wzruszająca i pełna przygód historia przedstawiona została tak, by dzieci mogły wziąć w niej aktywny udział. Aktorzy zapraszają bowiem publiczność na scenę, wyposażają ją w odpowiednie kostiumy oraz rekwizyty i angażują do zadań, które pomagają małemu lwiątku zająć należne mu miejsce w odwiecznym „kręgu życia”. To wspaniała i bardzo wciągająca opowieść o sile miłości, lojalności, nadziei przedstawiona w przystępny i niezwykle barwny sposób. Dużym atutem spektaklu Teatru Prima jest scenografia, kostiumy, lalki, a także (ciekawe formy plastyczne, lalki przedstawiające zwierzęta) i piękna muzyka.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-10-09 16:00 Konstancin-Jeziorna, Sala widowiskowa-KDK-Mostowa bilety: 100 kup bilet